Kilka przydatnych porad z dziedziny prawa - Prawo i prawnicy

kancelaria prawna Katowice

Studia prawnicze – podstawowe informacje

Osoba tuż po maturze z pewnością zastanawia się nad tym, jakie studia wybrać. Niestety jeśli dzieje się to właśnie już po maturze, to jest za późno na wybranie studiów prawniczych. Aby dostać się na prawo trz

Dodane: 13-03-2019 06:29
Kilka przydatnych porad z dziedziny prawa - Prawo i prawnicy kancelaria prawna Katowice
eba idealnie zdać maturę i wszelkie niezbędne egzaminy. Trzeba wybrać takie przedmioty, które w procesie rekrutacji będą niezbędne i wymagane przez daną uczelnię. Czy warto iść na prawo? Z pewnością tak, choć trzeba przygotować się na ogromną ilość wiedzy, którą trzeba pochłonąć. Co więcej jest to wiedza nie tylko istotna z punktu widzenia wykładowców, ale także praktyki zawodowej. Mając tą świadomość można wybrać się na studia prawnicze.

Wypadek – co trzeba zrobić?

Postępowanie w przypadku wypadku nie jest oczywiste i nie dla każdego jest ono jasne. Wynika to z wielu czynników, z których kluczowym jest niewątpliwie brak edukacji społecznej. Niewiele mówi się w Polsce o tym, jak postępować kiedy ma miejsce wypadek. Będąc obiektywnym musimy jednak podkreślić, że mimo wszystko z roku na rok jest coraz lepiej. W tekście nie poruszamy kwestii medycznych, ale prawo. Jak prawnie zachować się kiedy widzimy wypadek lub jesteśmy poszkodowanymi albo sprawcami? Kluczowe jest wezwanie policji. To musi zrobić ktoś z obecnych w miejscu wypadku i od tego zaczyna się całe postępowanie związane właśnie z prawnymi aspektami wypadków.

Transformacja ustrojowa a zmiana prawa

Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.